Mezoterapia igłowa – sposób na perfekcyjną cerę?

  • 10.07.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Mezoterapia igłowa – sposób na perfekcyjną cerę?
Chcesz, aby twoja cera wyglądała zdrowo, promiennie, byłą jędrna i nawilżona? Geny i kosmetyki to jeszcze nie wszystko. Jeśli zależy ci na zachowaniu młodości na dłużej, pomyśl o zabiegu mezoterapii igłowej. Co warto o nim wiedzieć?

W drogeriach możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków upiększających. Z różnych zabiegów skorzystamy też w gabinetach kosmetycznych. Jednak jeśli chodzi o skuteczność, warto udać się do gabinety medycyny estetycznej. Spośród wielu zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną warto zwrócić uwagę na jeden z nich – mezoterapię igłową.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia to zabieg niechirurgiczny prowadzony miejscowo, który polega na dostarczeniu substancji aktywnych do skóry właściwej. Mezoterapię najczęściej przeprowadza się z wykorzystaniem cienkich igieł, ale możemy również skorzystać z mezoterapii bezigłowej – wtedy składniki dostarczane są z wykorzystaniem zjawiska elektroporacji, niemniej na mniejszą głębokość niż w przypadku igieł.

Zabiegi tego rodzaju zaczęły być stosowane już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo stosowano je w celach leczniczych, między innymi na szumy uszne, dolegliwości bólowe, dermatozy. Obecnie jednak mezoterapia igłowa ma głównie zastosowanie w medycynie estetycznej i jej celem jest poprawa wyglądu skóry.

Wskazania do mezoterapii igłowej:

  • problemy skórne – nadmierna suchość, łojotok, drobne zmarszczki
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa – opóźnienie czasu pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności skóry
  • cellulit i rozstępy
  • łysienie, nadmierne wypadanie włosów

Zatem mezoterapia igłowa może być przeprowadzona w wielu przypadkach – zarówno wtedy, gdy chcemy poprawić stan skóry, jak i wtedy, gdy chcemy zapobiegać jego pogorszeniu się wraz z upływającym czasem.

Zabieg przeprowadzony może być tylko przez lekarza – skorzystamy z niego w gabinetach medycyny estetycznej. W Kielcach tego rodzaju usługi oferuje między innymi Prywatny Gabinet Chorób Skóry Medico Derm prowadzony przez dr. n. med. Katarzynę Sobańską – z ofertą można zapoznać się pod adresem: www.dermatologkielce.com.pl/mezoterapia-iglowa-mikroiglowa/.

Jakie substancje stosuje się w mezoterapii igłowej?

W mezoterapii igłowej bardzo ważne jest dobranie odpowiednich substancji aktywnych – są one selekcjonowane w zależności od stanu skóry, miejsca podania oraz oczekiwań pacjenta.

Zaliczają się do nich między innymi wyciągi z roślin, witaminy, pierwiastki śladowe, kofeina, krzemionka organiczna, L-karnityna (odpowiedzialna za spalanie tłuszczów), minoksydyl (stosowany przy wypadaniu włosów).

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

W trakcie zabiegu wykorzystuje się strzykawki z igłami albo specjalne pistolety pneumatyczne, które są bardziej precyzyjne i bezpieczniejsze. Lekarz, przy zachowaniu zasad aseptyki, wstrzykuje pod skórę preparat – nakłucia wykonuje się w odległości od 0,5 cm do 1,5 cm na głębokość 1-3,4 mm. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale dla poprawy komfortu pacjenta można zastosować miejscowy krem znieczulający. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć uwypuklenia w miejscach nakłuć, obrzęk, krwiaki, zasinienia, które znikają w ciągu dwóch dni.

Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów dla jak najlepszych rezultatów – najczęściej konieczne jest wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodniowych w zależności od problemu i miejsca podania preparatu. Prowadzi się też zabiegi podtrzymujące.

Zatem jeśli szukasz sposobu na perfekcyjną cerę, pamiętaj o tym, że same kosmetyki to nie wszystko. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej możesz mieć pewność, że twoja skóra będzie wyglądać piękniej na długi czas!

Grupa Tipmedia
Podziel się: