Zobacz pokaz dużej iluzji na własne oczy!

  • 12.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Zobacz pokaz dużej iluzji na własne oczy!
Chyba każdy z nas widział magiczne pokazy Davida Copperfielda, które były pokazywane w telewizji w latach dziewięćdziesiątych. To tak zwana duża iluzja, która jest znacznie bardziej spektakularna niż karciane sztuczki. Teraz możesz zobaczyć ją również na własne oczy!

Latanie w powietrzu, spowodowanie zniknięcia całego samolotu, podnoszenie wyjątkowo ciężkich przedmiotów, jakby były lekkie jak piórko – to tylko kilka propozycji z repertuaru iluzjonistów zajmujących się tak zwaną dużą magią. Jeśli również masz ochotę na wzięcie udziału w takim niesamowitym show, masz taką możliwość w Polsce. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które na pewno zapamiętasz na długi czas.

Duża magia w najlepszym wydaniu

Raczej nie możemy liczyć na to, że mistrz dużej iluzji, czyli David Copperfield zdecyduje się na zaprezentowanie swoich umiejętności w Polsce. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy zobaczyć sztuczek podobnych do tych prezentowanych przez tego najsłynniejszego iluzjonistę na świecie.

W Polsce jednym z ekspertów w dziedzinie dużej iluzji jest Marcin Muszyński, który zasłynął w show „Mam Talent”. Obecnie regularnie odwiedza wiele polskich miast i miasteczek ze swoimi magicznymi pokazami, a także uczestniczy w różnych imprezach firmowych i kulturalnych. Ostatnio mogliśmy go zobaczyć między innymi podczas festiwalu w Opolu.

Marcin Muszyński zasłynął przede wszystkim swoim wyjątkowym pokazem iluzjonistycznym z lewitującym fortepianem. Możemy wtedy zobaczyć na scenie fortepian, na którym gra iluzjonista. W pewnym momencie fortepian, który jest dużym i ciężkim instrumentem, zaczyna unosić się w górę i obracać w powietrzu!

To jednak jeszcze nie wszystko, co oferuje iluzjonista. Również podczas jego pokazów możemy zobaczyć inne efektowne sztuczki, między innymi przecięcie się w pół piłą spalinową, lewitowanie asystentki, zniknięcia ludzi, a to tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Wszystko zaprezentowane jest w niesamowity sposób – wśród klimatycznej muzyki, na genialnie oświetlonej scenie i wraz z efektami dymu i sztucznych ogni. To show, od którego nie można oderwać wzroku!

Więcej informacji na temat magicznego widowiska Marcina Muszyńskiego możemy znaleźć na stronie internetowej: www.marcinmuszynski.com/wydarzenia/.

Duża iluzja – jak to działa?

Oczywiście, duża iluzja tak naprawdę wymaga specjalnego zaplecza, aby można było zaprezentować widzom tak wyjątkowe widoki. W związku z tym wraz z iluzjonistą podróżuje najczęściej wraz z kilkoma ciężarówkami sprzętu, które zawierają niezbędne elementy do stworzenia dużej iluzji. Oczywiście, nikt nie ma do nich dostępu, ponieważ tajemnica iluzji jest pilnie strzeżona.

Wiemy jednak, jak takie pokazy są organizowane. Skupmy się tutaj na najbardziej efektownym elemencie pokazów, czyli na lewitacji. Aby osiągnąć efekt podniesienia w górę osoby czy przedmiotu, stosuje się specjalny system linek i podnośników. Są to bardzo cienkie i praktycznie niezauważalne dla widza linki, dlatego z widowni nie widać, że przedmiot czy osoba podwieszone są nad sceną. Gdy chodzi o lewitację osób, stosuje się specjalne uprzęże, które najczęściej są mocowane w pasie i kamuflowane ubraniami, dlatego także nie są one widoczne.

Zatem podniesienie w górę nawet bardzo ciężkiego przedmiotu nie jest wtedy bardzo trudne – wymaga jednak właściwego sprzętu oraz przygotowania, a także właściwej oprawy, aby zaczarować widzów i mogli oni uzyskać wrażenie, że przedmiot czy osoba latają w powietrzu bez żadnych ograniczeń.

Zobacz dużą iluzję na własne oczy! Jeśli także zainteresowały cię te pokazy iluzjonistyczne, sprawdź już teraz dostępne terminy pokazów najlepszych polskich iluzjonistów. Bilety można zakupić także on-line.

Grupa Tipmedia
Podziel się: