Transport towaru do Portugalii - jak wybrać sprawdzoną firmę?

  • 16.07.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Transport towaru do Portugalii - jak wybrać sprawdzoną firmę?
Portugalia to piękny, choć stosunkowo mało znany w Polsce kraj. Zbyt często nie wybieramy go na nasz cel wakacyjny, zaś kuchnia portugalska również jest mało znana. Jednak do Portugalii importujemy wiele rzeczy, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać sprawdzoną firmę do transportu towaru do Portugalii.

Kraj Ronaldo

Mówiąc o Portugalii, przeciętny Polak kojarzy ją z jedną rzeczą, a właściwie osobą. Jest to oczywiście Cristiano Ronaldo. Obecnie jeden z najlepszych piłkarzy świata i towar eksportowy Portugalii. Nawet portugalskie wina nie są tak słynne jak 33-letni piłkarz, od kilku dni, włoskiego Juventusu. To właśnie gwiazda Ronaldo rozświetla ten niewielki, położony na Półwyspie Iberyjskim, kraj. Dlatego, by trochę rozjaśnić sytuację, zobaczmy, co importuje i eksportuje Portugalia, zarówno z Polski, jak i innych krajów.

Transport międzynarodowy Portugalia, czyli spedycja międzynarodowa

W imporcie i eksporcie towarów ogromną rolę odkrywa spedycja międzynarodowa. To właśnie za jej pośrednictwem, możemy prowadzić wymianę handlową. Co więc sprowadzamy z Portugalii? Jeżeli zagłębimy się w szczegółową analizę polskiego importu z tego kraju, poznamy najważniejsze produkty, jakie z niej sprowadzamy. Z pewnością wielu z was może być mocno zaskoczonymi. Towarami o największym znaczeniu są m.in.: masa celulozowa drzewna, części i akcesoria do samochodów, wino ze świeżych winogron, aparatura radarowa i radionawigacyjna czy rowery. Z kolei my do Portugalii wysyłaliśmy m.in.: meble do siedzenia, samochody osobowe, chłodziarki i zamrażarki, pralki, świeże mięso wołowe oraz papierosy.

Jak znaleźć najlepszą firmę transportową?

Choć handel pomiędzy oboma krajami to nawet nie pół procent ich ogólnej wartości importu/eksportu, dla wielu firm transportowych jest to codzienna praca. Kierowcy samochodów ciężarowych przemierzają tysiące kilometrów z Warszawy do Lizbony i z powrotem, by zapewnić nam i Portugalczykom dostęp do wyżej wymienionych dóbr. Jedną z nich jest http://www.doritrans.com/transport-miedzynarodowy-portugalia.php. Jak znaleźć inne firmy transportowe? Najlepiej zrobić to za pośrednictwem internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google hasło „transport międzynarodowy Portugalia” lub „firmy transportowe międzynarodowe”. Wtedy ukaże nam się lista wyników z przedsiębiorstwami, które zajmują się transportem towarów do Portugalii. By znaleźć najlepszą, trzeba kierować się opiniami innych osób, które wcześniej niż my korzystały z usług danej firmy. Najlepiej przejrzeć media społecznościowe i zobaczyć, ile gwiazdek ma dana firma.

Grupa Tipmedia
Podziel się: